Чому собаки не люблять котів?

20.01.2013 at 09:24

Ворожнеча собак і кішок відома ще  з давніх часів, як тільки люди почали приручати їх до своїх домівок. Про ці стосунки опубліковано багато художніх творів, фільмів і мультфільмів.
Наразі  учені притримуються декількох теорій цих непростих відносин. Одні фахівці стверджують, що весь секрет в «різних мовах», якими вони спілкуються. Розуміння у кішок та собак одних і тих же звуків та жестів дуже сильно відрізняється. Наприклад коли собака виляє хвостом, вона показує радість, а кішка ж демонструє таким способом своє роздратування, і для неї це служить сигналом до небезпеки.
У кішки так само як і собаки у крові течуть гени хижака. Люди вивели спеціальні породи собак  для того, щоб отримати неперевершені мисливські здібності, а у кішок це закладено від природи, як  прикладом може стати поведінка пантер, левів і тигрів.
Собаки належать до родини псових і всіх хто туди не входить вважають своєю мішенню для полювання. Їх інстинкти — полювати, заганяти жертву. Коли собаки бачать кішку, в них розгоряється інстинкт мисливця і цікавість. Кішки зовсім не люблять контактів. Більшість з них просто втече від собаки, але є і така частина яка дає відсіч агресорам. Кішка добре розуміє, як себе вести  в різних ситуаціях, з легкістю може полоснути своїми кігтями по носі собаки. А от на зграю собак вона ніколи не стане нападати, тому що розуміє їх перевагу. Помітивши велику кількість собак, кішка неодмінно включить найвищу швидкість, і врятується втечею.
Британські вчені провели власне дослідження і  знайшли пояснення тому, чому собаки не люблять котів.
За їх твердженням вся справа в тому, що  кішки виділяють фермент, що діє на собак подібно потужному уколу адреналіном. При цьому собака майже повністю «відключається» від всіх зовнішніх подразників і бачить перед собою одну мету — кішку — яка для нього, представляє з себе джерело задоволення і потужного заряду енергії.
Ось чому агресія собак під час погоні за кішкою така різна, вони дружелюбно крутять хвостом, а якщо кішка зупиниться, то собаки, зазвичай, лише гавкають, та стрибають навколо і збуджено спостерігають за пухнастим «джерелом задоволення».собаки і коти
Якщо собака і кішка живуть в одному домі, одна з цих тварин стає своєрідним лідером. Частіше першість переходить до кішок, хоча вони й менші за розмірами. Їх гострі пазурі є прямим доказом лідерства. Якщо ж собаці вдається нав’язати першість, вона може нападати на кішку. Втеча останньої є сигналом до переслідування.
І все ж таки кішка з собакою, можуть прекрасно жити під одним дахом. Якщо Ви  вже маєте в домі  дорослу собаку, і хочете завести котика, знайдіть оголошення, і придбайте кошеня. У дорослої собаки прокинеться материнський інстинкт і вона стане доглядати за малим кошеням.
Ще краще, якщо кішка і собака виросли разом. Кішка в цьому випадку буде вважати собаку, членом своєї родини, і не пустить у хід кігті, а собака в свою чергу теж не стане ображати  кішку, оскільки сприйматиме її членом своєї зграї.

Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.