Червоний вовк
Назви: червоний вовк, дика індійська собака.
У Сибіру місцеві жителі називають його «улан шоно» (червоний вовк) і «чікалка».
Ареал: Основна частина ареалу червоного вовка припадає на гірничо-лісові області Центральної і Південної Азії, від Тянь-Шаню і Алтаю на південь до краю Індостану і Малайського архіпелагу, включаючи півострів Малакка, острови Суматра і Ява. На території Росії проходить північна околиця ареалу червоного вовка: він зустрічається на півдні Далекого Сходу, куди він, ймовірно, заходить з прилеглих територій Монголії та Китаю. Межа ареалу непостійна, а пульсуюча, оскільки цей хижак схильний до далеких нерегулярним кочівлі і переміщенням навіть у межах невеликого регіону. У XIX в. північна межа ареалу червоного вовка проходила від низовий річки Уди (Хабаровський край) на захід південніше Станового хребта та на північ нижньої течії Шилки. Далі вона йшла на південь від Байкалу, охоплюючи Саяни і Алтай, аж до річки Катуні. Цей хижак жив також у Казахстані, Киргизії і Таджикистані. Зараз він дуже рідко зустрічається на південному заході Примор’я.
У верхньому плейстоцені в Бурятії червоний вовк був звичайним видом долини річки Селенгі в районі нинішнього Улан-Уде. У міру збідніння ресурсів диких копитних і винищення хижаків, даний вид перестав зустрічатися в долинах і низкогорьях Забайкалля.
Опис: У його зовнішності поєднуються риси вовка, лисиці та шакала. Від звичайного вовка червоний відрізняється забарвленням, пухнастою шерстю (довжина окремих волосків — 120-150 мм) і більш довгим хвостом (майже досягає землі і більш схожим на лисячий, ніж на вовчий). Зазвичай звір не піднімає хвіст вище горизонтальної лінії. Характерна укорочена загострена морда. Вуха великі, стоячі із закругленими вершинами, високо посаджені на голові. З вушних раковин стирчать пучки білого волосся.
Від інших пологів сімейства собачих червоний вовк добре відрізняється зменшеним числом кутніх зубів (їх по 2 в кожній половині щелепи) і більшою кількістю сосків (6-7 пар). Волосяний покрив взимку дуже довгий, густий і м’який, влітку він помітно коротше, грубіше і темніше. Хвіст пухнастий, як в лисиці. Кінець хвоста чорний.
Забарвлення: Здалеку вовк здається червоним. Лапи немов одягнені в білі шкарпетки, черево біле. Загальний тон забарвлення рудий, сильно змінюється в окремих особин і в різних частинах ареалу. Ця мінливість у поєднанні з широким розповсюдженням спричинили за собою опис цілої низки локальних форм, які один час вважалися самостійними видами, а фактично є підвидами. З десяти описаних підвидів червоного вовка на території Росії зустрічаються два.
Розмір: Це досить великий звір з довжиною тіла 76-110 см і хвоста — 40-50 см, висота в холці — 50 см
Вага: Самців — 14-21 кг, самок — 10-13 кг.
Тривалість життя: Невідома.
Голос: Нагадує собачий виск, нерідко до цих звуків домішується короткий виття. Під час бійок вовки видають різкий голосний і уривчастий виття. Від болю червоний вовк скиглить. Один з викликів червоного вовка — свист. Індійські мисливці імітують цей звук, щоб залучити тварин до них.
Вовченята вперше починають гавкати по-дорослому, уривчасто гавкати і підвивати у віці 50-52 днів
Середовище проживання: Майже всюди червоний вовк живе переважно в горах, піднімаючись до 4000 м над рівнем моря до альпійської зони. У південній частині ареалу він тяжіє до лісів. Нерідко робить сезонні кочівлі, іноді з’являється в невластивих йому ландшафтах — лісостепах, степах і навіть в пустелях. Більшу частину року він тримається в субальпійському і альпійському поясах, на півдні ареалу — в низько-і середньогірських тропічних лісах, а в північно-східних районах — в гірській тайзі, але скрізь його перебування приурочено до скелястих місцях і ущелинах, де в масі тримаються копитні тварини.
Вороги: Конкуренти — сірий вовк, сніговий барс і рись.
Причин зменшення чисельності популяцій червоного вовка кілька. Перш за все, місцеперебування стали малокормнимі через зменшення чисельності всіх видів копитних. Число червоних вовків скорочується також внаслідок збільшення чисельності звичайного вовка, який є більш сильним хижаком і серйозним конкурентом за їжу. Повсюдно червоний вовк піддається переслідуванню з боку людини: його стріляють, труять, позбавляють кормів і місць проживання.
Підвищенню смертності червоного вовка сприяють і хвороби — чума, сказ.
Їжа: Червоний вовк — типовий хижак. Видобуток варіюється від гризунів і ящірок до оленів (замбар, аксис) і антилоп (нільгау, гарна). Харчуються вони переважно різними дикими копитними. Основний видобуток: гірський козел, архар, козуля, кабан, мазав, рідше — домашні вівці. Відомо також, що ці хижаки влітку регулярно поїдають рослинну їжу. Є відомості, що дорослі вовки приносять в своє лігво вовченят не тільки шматки м’яса, але і ревінь — рослина багате вітамінами.
Велика зграя може впоратися з биком-Гаурі, а захищаючи мисливські угіддя з леопардом і тигром.
Поведінка: Активність, швидше за все, цілодобова. Полюють червоні вовки переважно вдень, невтомно переслідуючи свою жертву. Полюючи в густому лісі, вовки орієнтуються в пошуку видобутку на запах і щоб виявити здобич, іноді навіть підстрибують вгору, щоб краще її учуять.
Полюють тільки спільно, зграями по 10-15, а іноді і по кілька десятків голів. Діють вовки дуже організовано, спочатку, розтягнувшись ланцюжком, вони утворюють на ходу дугу. Поступово охоплюючи здобич флангами цієї живого ланцюга, намагаються вигнати її на відкрите місце влітку, а взимку на лід річки або озера, де ізюбр, козуля або кабан стають безпорадними.
На відкритих рівнинах не селиться, але в пошуках їжі здійснює дальні сезонні кочівлі. Характерні і вертикальні кочівлі. Із встановленням в горах високого снігового покриву червоний вовк, слідом за дикими парнокопитними, спускається в передгір’я або переходить на південні солнцепечние схили і в інші малосніжні ділянки. Відомі заходження на відстань 180-600 км від основних районів проживання.
Співпраця у зграї при полюванні на здобич дозволяє червоним вовкам вбивати тварин мають в 10 разів більше ваги і розмір тіла, ніж їх власний. Два-три червоних вовка здатні вбити 50-кілограмового оленя менш ніж за 2 хвилини. На відміну від багатьох псових, червоні вовки вбивають дичину, не хапаючи за горло, а нападаючи ззаду. Вони, як і гіеновідние собаки, набули порочну репутацію завдяки швидкості, з якою вони їдять і їх методом потрошіння видобутку: вони починають трапезу навіть до того, як вона стає повністю мертвою. Велика видобуток рідко помирає від безпосередньо нападу, а від втрати крові та больового шоку, так як кишечник, серце, печінку жертви — поїдається на їхніх очах.
Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.
Останні коментарі: