Гавкіт собак

17.03.2012 at 22:13

dog-468Гавкіт — це те, чим собака дратує оточуючих найбільше, особливо в передмістях. Одні породи люблять гавкати більше, ніж інші.
Скажімо, тер’єри будуть гавкати з найменшого приводу, тоді як сибірські лайки рідко подають голос, а басенджи тільки підвивають. Все це природно для собачого спілкування. Однак іноді собаки починають гавкати занадто багато, і це перетворюється на серйозну проблему.

Існує безліч можливих причин частого гавкіту, і в кожному конкретному випадку важливо таку причину знайти. Вслухуючись у висоту і інтонації гавкіт собаки, можна певною мірою зрозуміти його причину. Собака, яка починає гавкати відразу ж після того, як її господар покинув будинок, і продовжує монотонно гавкати той час, поки він відсутній, страждає, ймовірно, страхом розлуки.

Деякі собаки протягом дня час від часу приймаються гавкати. Зазвичай такий собачий гавкіт є реакцією на якісь зовнішні подразники, наприклад на звуки з сусідньої квартири або на сусідського собаку. Інші собаки збуджено і довго гавкають, коли їх господарі повертаються додому. Такий гавкіт стає проблемою, тільки коли він дратує сусідів, і зазвичай не пов’язаний зі стражданнями пса. З іншого боку, якщо собака гавкає під час вашої відсутності, на що скаржаться сусіди, спробуйте звернутися до них за допомогою у вирішенні цієї проблеми. Попросіть їх записувати час, коли собака гавкає, та тривалість її гавкоту. Якщо собака гавкає постійно до вашого повернення, не виключено, що вона страждає від страху розлуки. Тоді це серйозна поведінкова проблема, і вам слід звернутися до фахівця з поведінки тварин.

Якщо ж собака гавкає на листоношу, на випадкових перехожих або реагує на прихід і догляд сусідів, спробуйте залишати собаку будинку на зручній підстилці з іграшками, щоб вона не так легко відгукувалася на зовнішні подразники. Якщо вам доведеться на якийсь час залишити будинок, постарайтеся перед цим гарненько вигуляти собаку або ж влаштувати з нею енергійну гру. Втомлена собака, швидше за все, буде спати весь той час, поки вас не буде вдома.