Сивий Зорро
Назви: сивий Зорро, бразильська лисиця.
Як і інші південноамериканські лисиці сивий Зорро відноситься до роду Dusicyon. Інші дослідники виділяють південноамериканських лисиць в окремий рід Pseudalopex. Родова назва «Зорро» походить від греко-латинського «Pseudalopex» перекладається як «фальшива лисиця», видове ім’я «vetulus» означає «старий». Деякі дослідники поміщають Зорро в рід Lycalopex.
Ареал: Сивий Зорро — ендемічний вид лисиць Бразилії, населяє її Східну і Центральну частини. Сивий Зорро найчастіше зустрічається в районах Мінас Гіріс (Minas Gerais) і Матті Гроссо на південному заході Бразилії.
Опис: Зовні являє собою дрібну лисицю з короткою мордою і дрібними зубами. Це — струнка тварина з відносно великими вухами.
Забарвлення: Забарвлення хутра сивого Зорро у верхній частині тіла — сірий (якась суміш жовтого і чорного), черево біле, вуха і зовнішні частини ніг червонувато-або рудувато-коричневі. На хвості добре помітна темна смуга, що біжить уздовж спинний лінії, кінчик хвоста чорний. Сивий, або сріблястий відтінок додають волоски хутра, сірі з білим кінчиком.
Розмір: Довжина тіла: 58-64 см, довжина хвоста: 28-32 см. Для сивого Зорро характерний легкий статевий диморфізм, у яких самці в середньому на 5% більше, ніж самки.
Вага: між 2.7 і 4 кг.
Тривалість життя: невідома.
Середовище проживання: Сивий Зорро населяє савани, лісисті і гірські райони в межах свого ареалу проживання. Він віддає перевагу відкритій місцевості: трав’янисту савану або савану з розсипаними по ній окремими деревами, а також з розкиданими лісистими «островами».
Вороги: Основний ворог — людина. Є інформація про паразит сивого Зорро, це кажан-вампір Desmodus rotundus. Миші годуються на лисиць, але не вбивають їх.
Їжа: Всеїдні тварини, харчуються здебільшого гризунами і птахами, а також рептиліями; термітами, жуками, великими кониками та іншими комахами. Вони більшою мірою комахоїдних, ніж інші представники роду, на що вказують їх дрібні зуби.
Поведінка: Мало відомо про ці південноамериканських лісах.
Сиві Зорро ведуть нічний спосіб життя, вони найбільш активні в сутінках, а також вночі. За даними інших авторів вони в деяких частинах ареалу активні протягом дня.
Фізичні особливості сивого Зорро припускають адаптацію до його місця проживання. Так, раціон сивого Зорро змінюється за сезонами. Терміти і маленькі ссавці становлять більшу частину їх дієти протягом сухого сезону, а різні комахи і деякі плоди складають основу раціону протягом вологого сезону. Унікальна зубна структура цього виду дозволяє цим тваринам з’їдати досить маленькі елементи живлення. Їх зменшені ікла і широкі корінні зуби є хорошим пристосуванням для пережовування і складають основу комахоїдних дієти.
В останні роки сиві Зорро пристосовуються до перебування на пасовищах домашньої худоби, багатих термітами та різноманітними гнойовими жуками і їх личинками.
Соціальна структура: Поведінка близькоспоріднених видів свідчить, що сиві Зорро територіальні. Батьки часто подорожують зі своїм дорослим потомством, а конфлікти за територію виникають між батьком і подорослішали дитинчатами тільки протягом сухого сезону.
Розмноження: Самка приносить дитинчат раз на рік. Вид одношлюбності, як і більшість інших лисиць, тому самці грає деяку роль у вирощуванні молоді.
Сезон / період розмноження: На початку осені (вересні).
Статеве дозрівання: Наступає у віці близько одного року.
Вагітність: триває 2 місяці.
Потомство: У посліді народжується 2-4 щеняти, в середньому 3. Самка народжує цуценят в заздалегідь підготовленому лігві, яким часто служить стара нора Армаділло або інших тварин. Материнська турбота в цього виду добре не документірвана. Однак, як і у інших canids, молодь, ймовірно, народжується безпорадною. Вони залишаються в лігві, поки не стануть самостійними. Мати безсумнівно забезпечує свою молодь молоком, доглядом, і захистом.
Користь / шкода для людини: Фермери винищують цих лисиць, тому що вони нападають на свійську птицю.
Сиві Зорро — господарі для збудників багатьох хвороб, деякі з яких можуть передаватися місцевим собакам, а деякі і людям.
Популяція / статус збереження: Сивий Зорро нечисленний, його охоронний статус — слабовивчений і рідкісний вид. Внесений до списку, як «уразливий» при окремих державних фауністичних підрахунках, але не внесений до Бразильський офіційний список ссавців, яким загрожує знищення.
Зміни сільськогосподарських угідь, можливо, призводять до втрати місць проживання. Вирубування лісу і полювання — також становлять загрозу існуванню цього виду лисиць.
Полювання та торгівля в живій природі в Бразилії в загальному заборонений. Але немає ніякого певного мисливського законодавства для сивого Зорро.
Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.
Останні коментарі: