Життя по мурашиному

23.01.2013 at 11:00

мураха

Наразі доведено, що мурахи є одними з найстаріших мешканців нашої планети. Археологи находили скам‘янілості з мурахами віком більше ста мільйонів років. Мурахи, які ми можемо побачити на сьогоднішній день, не сильно відрізняються від своїх давніх предків. По своєму суспільному устрою мурахи найближчі зі всього тваринного світу до людей. Постійні нові відкриття в мірмекологіі (науці про мурашок) тільки підтверджують це. Мурахи, можна сказати, що всеїдні і нападають на любу здобич з якою зможуть справитися, будь то жива чи мертва істота. На Планеті учені нарахували майже вісім тисяч різновидів мурашок.

  • Вони  ніколи не сплять, а постійно знаходяться у роботі! мурахи
  • Мурахи можуть піднімати предмети які більш ніж у  сто разів перевищують вагу їх тіла.
  • Учені виділяють тип войовничих мурах, які знищують все, що попадається у них на  шляху, яких уникають навіть «царі звірів» леви.
  • У мурах найбільший  мозок по відношенню до ваги тіла.

У мурашнику є своя система покарань. Прикладом може бути вбивство мурахи-фуражера, якщо він кілька разів поспіль не принесе здобичі він сам нею стане! Дуже цікаво яке відношення до мурах, що втратили свою працездатність внаслідок недуги, їх продовжують утримувати доки вони просять їжупостукуванням  своїми вусиками по певних частинах тіла фізично здорових мурах.

Мурахи активні хижаки, але вони ведуть і «домашнє господарство». Це може бути тля, причому поїдають, як саму тлю так і її виділення. Це не можна вважати паразитизмом, через те,що без турботи мурах тля вмирає набагато скоріше від лап якихось інших хижаків. Мурахи підгодовують попелиць на рослинах, що знаходяться поблизу та оберігають їх. За першою  вимогою наглядачів тля віддає їм залишки нектару. Для того щоб «видоїти» попелицю, мураха лоскоче своїми вусиками черевце.
мураха робочаАле далеко не всі мурашки працелюбні, як усі вважають. Дослідження показують, що 80% мурах займаються корисною працею чистять житло, шукають їжу, а інші 20%  б’ють байдики. Розділення роботи не змінилось навіть тоді як дослідники забрали з мурашника частину працюючих мурах. У «трудяг», які  залишилися, обовязків тільки добавилось, а ледарі так і продовжували байдикувати. Поясненням цієї ситуації учені вважають, що у мурах як і в людей є «пенсійний вік», з досягненням якого старі мурахи звільняються від роботи.

Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.