Білий ведмідь — найбільший хижак на Землі
Білі ведмеді — найбільші вбивці, тобто вони є найбільшими ссавцями загону хижих у світі. Довжина тіла дорослого самця більше двох з половиною метрів, а маса може досягати тонни.
Білий ведмідь відмічений у Червоній книзі й полювання та вбивство ведмедя дозволено тільки корінному населенню Півночі.
Ведмідь здається неповоротким через свої розміри та габарити, але це тільки так здається, насправді ж білі ведмеді досить швидко бігають, та ще й відмінно плавають. Полярний ведмідь проходить в день до 30 км.Завдяки особливій розмірам ступні та особливій будові лапи жодні сніги не можуть зупинити білого ведмедя, також він прекрасно долає безліч льодових перешкод на своєму маршруті, що у порівнянні з іншими тваринами таких габаритів дуже незвичайно.
Як він рятується від арктичних морозів? – це багатошаровий захист. Найперше, це підшкірний шар жиру, досягає 10 см у зимовий період. Потім товста й міцна шкіра білого ведмедя, парадоксально, але вона чорного кольору, так само як і в бурого ведмедя.А вже колір шерсті й підшерстка змінюється від білого до жовтуватого. Шерсть білого ведмедя має особливість: шерстинки всередині порожні, наче трубки.Саме тому він має таку прекрасну стійкість до арктичних морозів. Він з легкістю долає до 80 км в крижаній воді. Були випадки коли ведмеді припливали на крижині аж до материка, тоді їх присипляли та відправляли назад.
Основу раціону білого ведмедя — складають тюлені. У рік один ведмідь з’їдає біля 50 тюленів. Але спіймати, однак, тюленя непросто. Північний ведмідь може годинами охотитись на здобич, чекаючи появи тюленя на поверхні води. Коли тюлень спливає в ополонці, щоб поновити запас кисню, ведмідь блискавичним ударом викидає його на лід. Хижак в основному з’їдає тільки шкіру та жир, а тушу воліє залишити, хоча, в разі голоду з’їдає тюленя повністю. Ось чому недалеко від ведмедя частенько можна помітити песців, які чекають своєї черги поласувати свіжим м’ясом.
Полярні хижаки не відмовляться від падла, своїм нюхом він може почути його за кілька кілометрів і легко знайти. Наприклад на місці, де викинувся на берег кит, можуть зустрітися кілька білих бешметів, тоді без сутички не обійтись. Саме тому ведмідь може приходить на територію господарства людей. Частіше це трапляється через просту цікавість, але і голод може пригнати хижака до людей. Коли теплішає і достигають ягоди ведмеді можуть перепрофілюватися у вегетаріанців, у їх раціоні зявляються злаки, лишайники та різні ягоди.
І взагалі весна для білих ведмедів найкраща пора року. Народжуються малюки морських тварин, які ще не знають що потрібно уникати ведмедя, часто первістки самі йдуть у лапи хижака через свою цікавість. Безліч їжі (тюленів та риби), відповідних місць для приведення потомства і відсутність небезпеки від людини — це головні умови проживання білих ведмедів в Арктиці. Але зараз таких місць, навіть у Арктиці, залишилось зовсім мало. «Розплідник» цих велетнів це острів Врангеля. Крім того, самки влаштовують берлоги на північно-східних островах Шпіцбергена, на Землі Франца-Йосифа, на північному сході і північному заході Гренландії, на південному заході Гудзонової затоки і на деяких арктичних островах Канади.
Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.
Останні коментарі: