Де живуть комахи?
Всюди. Комах довкола чимало. Навіть сидячи у дворі можна налічити їх кілька десятків. Але ж їх сотні, тисячі. Де вони?
Ентомолог на одній березі знайде 700 — 800 тисяч комах. А на дубі — їх вже буде понад мільйона. Тільки на одному квадратному метрі сосни налічується близько 40 тисяч жуків та їхніх личинок.
Вчені підрахували, що на одному гектарі (100 х 100 метрів) живе комах більше, ніж людей на всій земній кулі.
Так комахи зустрічаються в лісі, в полі, водоймах, але вони є й у відкритому морі, і глибоко під землею, у темних печерах і високих горах, на голих скелях і в розпечених пустелях, у районах вічної мерзлоти й у великих містах. За сотні літ комахи пристосувалися жити у, здавалося б, зовсім непридатних місцях. Деякі види безумовно зникають, але більшість пристосовується. Так, терміти — мешканці теплих країн — почали пробиратися у міста, з’явились навіть у багатьох містах Європи.
Комахи — істоти всеїдні, вони поїдають пір’я, вовну, волосінь, електроізоляцію та навіть свинцеву обмотку. Легше перелічити те, чого вони не їдять. І, звичайно, на Землі немає жодної рослини, яка не була б харчем якійсь комасі. Та це ще не все: багато комах страшенні ненажери. Що правда, є комахи, які в дорослому стані нічого не їдять або їдять дуже мало. Але їдять їхні личинки. Причому личинки завжди ненажерливіші. Це й зрозуміло: адже вони ростуть, перетворюються з майже мікроскопічної істоти, на досить велику личинку або чималу гусеницю.
Наприклад, гусениця тутового шовкопряда, з’явившись на світ з яйця, має довжину 0,3 см і важить 0,0004 грама, а невдовзі довжина її досягає 7,3 см. На цей час вона важить понад 3,5 грама, тобто її вага зросла більш ніж у 9 тисяч разів.
Чому ж ці істоти ще не заполонили весь світ? Дуже багато комах гине, є сили які стримують, як кажуть вчені, «енергію розмножування». Тому загрози гибелі нашій планеті від комах не існує.
Останні коментарі: