Привчання собаки до плавання

25.02.2012 at 17:19

where-s-my-rubber-ducky-1Навички плавання необхідні собакам.Крім того, плавання сприяє фізичному розвитку собаки, зміцнює її здоров’я.Усмовні подразники — команда «Вперед» і жест швидке піднімання правої руки долонею вниз у напрямку водойми і опускання до стегна правої ноги з невеликим нахилом корпусу вперед. Безумовні подразники — ласощі, погладжування.

Собаку привчають до води в літній час, у теплу погоду. При цьому вибирається дрібний (до 1 метра) водойм з пологими берегами. Вправа виконується так. Дресирувальник, взявши собаку на короткий повідець, граючи, пробігає з нею 10-15 кроків вздовж берега. Потім відбігає від тварини у воду і грою захоплює його за собою. Коли собака пройде по воді 1-2 метри, він заохочує її ласощами і веде далі.

Якщо собака не йде у воду, то дресирувальник, увійшовши у воду на глибину 10-15 сантиметрів, кличе її командою «До мене», а при підході заохочує. Якщо ж і цього виявиться недостатньо, то дресирувальник обережно бере собаку на руки і ставить у воду біля берега на глибину 5-10 сантиметрів, заспокоюючи і заохочуючи її і поступово привчаючи до води.

Для того щоб спонукати собаку плавати, дресирувальник, кличе її до себе, заходить у воду все глибше і глибше до тих пір, поки вона не буде змушена попливти до нього. Коли собака виявиться на глибокому місці, то спочатку вона може безладно бити передніми лапами по воді. У цей час дресирувальник буде плавати безшумно і плавно.

Поступово збільшується відстань пропливання собаки. Для цього дресирувальник, залишивши собаку на березі в положенні лежачи або сидячи, перепливає на протилежну сторону водойми, а потім підкликає собаку до себе. На наступних заняттях привчають собаку довго перебувати у воді, пропливати різні відстані,плавати разом з дресирувальником, без нього, при відволікаючих подразнювачах.

Привчати собаку до плавання можна й іншими способами. Якщо собака охоче підносить предмети, то дресирувальник може кинути предмет недалеко від берега (в 1-й 1,5 метрів) і по команді «Апорт» послати собаку за ним. Повернення собаки з предметоом заохочується. Потім, закидаючи предмет, дресирувальник подає команду. «Вперед» і жест. Поступово предмет закидається все далі, поки собака не буде змушена здатися, щоб дістати його. При необхідності дресирувальник допомагає собаці так само, як і при першому способі.

Привчаючи собаку до плавання, не можна застосовувати примус, а тим більше кидати її у воду.

Кожен раз, закінчуючи заняття, потрібно дати собаці можливість добре просохнути.

Навичка вважається виробленим, якщо собака сміливо входить у воду, тривалий час знаходиться в ній, добре плаває як з дресирувальником, так і без нього на відстані до 50 метрів.

Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.