Чи бувають летючі рибки?

06.05.2011 at 17:54

Летючі рибиВелика кількість риб з підводного миру вистрибує з води, для того щоб захиститися від ворогів або наздогнати комах. Тих, у кого це вміння розвинуто дуже добре, називають летючими рибками. Так звуть представників різних родин, але є й ціла родина — летючі рибки. Вони живуть у тропічних зонах морей та океанів.

У найбільш здібних риб-«летунів» стрибок триває до хвилини, за цей час вони пролітають до 400 метрів. Напочатку польоту хвіст рибки діє як справжнісінький маленький моторчик, виконуючі 60 — 70 рухів за секунду. Одірвавшись від води, рибка підіймається на височінь до 5 — б метрів, розправляє «крила» (грудні плавники), які сягають до півметра у розмаху і поступово знижуються. Летіти рибкам допомагає зустрічний вітер, а попутний заважає. Коли риба хоче встановити швидкість, то занурює до води хвіст і знов піднімає його, і таким чином набирає швидкість.

Практично у всіх летючих риб — політ планеруючий. Тільки у мешканців Південної Америки — прісноводних риб з родини клинопузих — політ справжній. Вони летять подібно птахам. Довжина риб — до 10 см. Коли вони вистрибують на поверхню води, то від роботи їх грудних плавників чути голосне дзижчання. Вага м’язів, що приводять в дію «крила», складає 1 /4 ваги всієї риби.