Що треба знати, якщо ви вирішили завести дома рибок?

06.05.2011 at 18:03

акваріумні рибки вдомаАкваріумні риби — це чудове захоплення багатьох людей. У розпорядженні любителів акваріумних рибок зараз велика кількість сучасного обладнання та великий досвід. Найбільш популярні серед великого різноманіття риб — прісноводні тропічні види. Золота рибка — перша дійсно акваріум­на рибка — представник родини коропоподібних. Зараз з цього виду любителі акваріумів розводять понад 300 видів.

Сучасне обладнання акваріумів дозволяє розводити риб, котрі живуть у солоній воді, розводити корали, креветки та інше.

Перш за все, треба знайти добре місце для акваріума. Його не треба ставити там, де багато сонячного світла, це може привести до перегріву та непомірного зростання водоростей на склі. Не можна ставити акваріум і там, де може бути протяг. Він повинен ставитися на спеціальній платформі або підставці. Це зручно. Бо, по-перше, акваріум важкий, а по-друге, там є полиця, де будуть розміщені насоси, фільтри, їжа та інше.

Акваріум повинен бути зі скла, бо всі металеві споруди швидко піддаються корозії. Коли ви купуєте рибок у магазині, треба придивитися до них. Вони повинні бути бадьорими та здоровими. Попросити нагодувати їх. Рибки повинні проявляти зацікавленість до їжі. І тільки після цього купуйте їх.

Складніша задача — це морський акваріум. Треба підтримувати постійну солоність та великий рівень кисню. Акваріум повинен бути тільки із скла або скла та пластика. Повинен закриватися, щоб не випарювалася вода. Яскраве освітлення важливе для морських акваріумів, бо сприяє зростанню водоростей, які очищують воду та стають їжею для риб. Важко вдома зробити справжню морську воду, бо це велика кількість різних компонентів у різній кількості. Необхідно постійно перевіряти рівень азоту. Необхідна гарна фільтрація. Для цього користуються біологічними фільтрами, зовнішніми фільтрами. У морських акваріумах утворюється піна. У природі її поїдають бактерії. Дома треба мати протеїновий сепаратор.

Незважаючи на усі труднощі, коли ви вже вивчитесь перевіряти склад води, прибирати бруд та збалансовано робити вибір риб та інших істот, акваріум буде доставляти вже менше клопіт та більше радощів.