Учені виявили павуків-вегетаріанців

22.01.2013 at 21:51

павук вегетаріанець

В одному з Британських журналів було опубліковано, про вид тропічних павуків в яких основний раціон становить рослинна їжа. Для цих павуків рослинна  їжа є основним джерелом поживних речовин

За словами автора статті Christopher Meehan — це перший і поки що єдиний у світі такий випадок. На сьогодні науковцям відомо більш ніж  40 тисяч різновидів павуків, всі з яких є хижими і тільки деякі з них можуть вживати в їжу пилок і нектар рослин, але лише тоді, якщо частки рослин мимоволі потрапляють в до їх організму, коли павуки перероблюють відпрацьовані мережі своєї павутини.

Але павук Bagheera Kiplingi, названий на честь знаменитого англійського письменника, більше полюбляє харчуватися їжею рослинного походження.

Знайти його можна  у тропічних лісах де він харчується тільцями Бельта — це маленькі відростки на кінцях листя тропічних акацій. Учені передбачають, що Бельта розвинулася у акацій, як адаптація до симбіозу — спільному співіснуванню мурах і дерев. Дерева виробляють поживні Бельта, а мурашки захищають дерева від травоїдних тварин. Підозри щодо  травоїдності павука Bagheera Kiplingi були й раніше, але тільки тепер вченим вдалося це довести завдяки  довгим спостереження та аналізу відеозаписів.Також вчені відмітили, що тільця павукБельта перевищують 90% від загального раціону цих вегетеріанців. Крім цього у павук дуже добре уникає сутичок з мурахами. Що наштовхнуло на припущення, що Bagheera kiplingi мають запах як і в  мурах, а саметому може успішно проживати разом із захисниками дерев.

Унікальність павука Bagheera Kiplingi полягає ще в тому, що крім своїх вегетаріанських переваг павук дуже цікаво розташовує свої гнізда. Павуки будують гнізда групами і при цьому павуки-самці доглядають  за яйцями і молодим поколінням. Таке соціальне поводження не властиво іншим видам павуків і, мабудь виникло при адаптації від хижацького до вегетаріанський спосіб існування.

Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.