Хто має найкращий слух?

21.01.2013 at 19:57

найкращий слухЗдавалося б , що може об’єднувати велетня-слона і крихітного метелика?  Їх об’єднує висока гострота слуху. І слон, і метелик можуть почути  звуки частотою навіть  в 1 герц, тоді  як діапазон людини складає лише від 20 до 20 000 герц. Наприклад голуб може почути звуки набагато нижчі — біля 0,1 герца (який птах має найкращий слух? — можна дізнатися тут). Але чому слуху тварин нам залишається тільки заздрити..?


Коти, до прикладу, чують в три рази сильніше від  людини. Ще б пак! Адже їм, щоб спіймати мишу, потрібно вловити тонесенький писк мишеняти. Слух кішок завжди у бойовій готовності, вуха здригаються від щонайменшого звуку незалежно один щодо одного, навіть коли кішка здавалося б спить.

А от слух собак дещо поступається котячому.  Рівень  верхнього діапазону у собак становить 40 000 герц — лише вдвічі перевищує слух людини. Однак варто зазначити, що кішки, собаки та щури не чують звуку від  сучасних сабвуферів. Тому якщо під час сну кішка чи собака здригається під такт звуків, що лунають від музичного центру – це скоріш за все лише від потоків повітря, а гучна музика проходить повз їх вуха.

Мурашки також ніколи не почують звуків наших музичних систем. Вони можуть сприймати звуки тільки високо за рівнем людських частот — в ультразвуковому діапазоні. Тому наші звернення до мурах  марні —  їм ніколи не почути нашого голосу.

Надзвичайно гострий слух мають птахи. Виявилось, що своїми співами вони повідомляють усім межі своїх володінь, шукають дорогу та виховують своїх дітей, шукають собі пару. слон2
Майже всі комахи Планети живуть в повній тиші. Виняток становлять хіба, що саранча, бджоли, цвіркуни, які створюють звуки, а також переважна більшість нічних метеликів. Важко повірити де у них знаходяться вуха! На голові і на ногах. А от у комарів на голові розташовані так звані антени, щоб краще ловити звуки навколо.

Щодо риб, то вони просто прекрасні «слухачі». Короп, до прикладу, може почути звук від 5 до 2000 герц. Слух у риб розрахований переважно на низькі частоти і менше чутливий до високих. Варто також зазначити, що у воді звуки краще передаються, ось чому який-небудь  необережний шум на березі – це може бути удар, шерех, кроки, прекрасно сприймається коропом чи щукою. Тепер стають зрозумілі слова всіх рибалок: «Не шуми. Всю рибу розлякаєш ».

Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.