Дивовижні кенгуру

21.04.2012 at 20:45

КенгуруЛегенду про походження назви кенгуру знають багато, але все ж нагадаємо. Коли європейські дослідники, які прибули на австралійський материк, вперше побачили це дивне для них тварина, вони запитали у корінних австралійських жителів аборигенів, як вони називають цю істоту. Вони відповіли: кен-гу-ру. Європейці подумали, що це і є назва тварини, хоча насправді ця фраза на мові аборигенів означає «Я не розумію».

У природі існує щонайменше 69 різновидів кенгуру (самих менших із них зазвичай називають іншим ім’ям — валлабі). Вага особин різних різновидів кенгуру варіюється від 500 г до 90 кг. Найбільша різновид кенгуру — Червоний кенгуру. У висоту він може бути вище людини, а його вага може досягати 90 кг. Це найбільше сумчаста тварина в світі.
Самець, самка і дитинча кенгуру в англійській мові мають власні назви. Самця кенгуру називають boomer, самку — flyer, а дитинча — joey.

Кенгуру стрибає завдяки потужним заднім кінцівкам. Під час бігу тварина балансує тулубом завдяки хвосту. Кенгуру може бігти зі швидкістю до 60 кілометрів на годину і може перестрибнути бар’єр висотою до 3 метрів (!). Днем кенгуру зазвичай відпочивають в тіні, харчуються ж зазвичай після полудня або вночі, коли прохолодно. Їдять вони в основному траву. Води їм потрібно дуже мало. Кенгуру можуть обходитися без води місяцями.

Самки кенгуру народжують щорічно. Період вагітності — 33 дня. Дитинча кенгуру народжується дуже крихітним (розміром з арахіс) і виношується в сумці. При народженні дитинча ще зовсім не має хутра, його органи недорозвинені, а очі закриті. Немовля живе в сумці досить тривалий час (шість місяців), поки у нього не з’явиться власний хутро, що дає можливість регулювати температуру тіла. Навіть коли малюк досить великий, він продовжує харчуватися молоком з соска матері, який знаходиться в сумці. Зсередини сумка кенгуру гладка, але перед входом в сумку хутро товстий і пухнастий, щоб захистити немовля від будь-якої негоди. Мама-кенгуру здатна керувати своєю сумкою завдяки м’язам по краю біля входу сумки. Вона може навіть закрити сумку так, щоб у неї не потрапила вода при плаванні. Мама сама вирішує, коли дитину можна випустити, і відкриває сумку. У сумці знаходяться чотири соска, з яких живиться маленький кенгуру. Кожен сосок містить різні типи молока, необхідні для живлення в різні фази розвитку немовляти. Мами-кенгуру здатні відтворювати одночасно два абсолютно різних за складом типу молока.

У кенгуру великі вуха, завдяки яким вони визначають наявність хижаків або людей. Аби попередити родичів про небезпеку, кенгуру б’ють лапами об землю. Повіки кенгуру мають товсті великі вії, які захищають очі від пилу і мух. Кенгуру можуть битися, при цьому вони використовують гострі кігті на передніх лапах, а також наносять удари задніми (опорними) лапами.

Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.