Песець, коротко про головне

27.02.2012 at 19:49

wolf-12Песець — маленький вид лисиці, проживаючий в арктичному регіоні в північній півкулі світу. Його також називають полярної лисицею (завдяки його чисто білій вовні), а також полярної і сніжної лисицею (завдяки тому, що він живе в покритих снігом регіонах Арктики). Песець — один з декількох видів тварин, які здатні виживати при екстремально низьких температурах Арктики, чудові навички адаптації цієї тварини відіграють визначальну роль у його виживанні.

Існує чотири основних підвиду песця — берингский песець, ісландський песець, песець островів Прібилова і гренландський песець. Як видно з назви їх назвали за назвою місця, де вони мешкають. Ці види трохи відрізняються один від одного, і якщо ви не інформовані про види песців, Вам буде досить складно відрізнити один вид від іншого. Далі ознайомтеся з цікавими фактами про песців та інформацією про життя тварин цього виду.

Песець. Опис
Як правило у песців чисто біла вовна у вигляді густого хутра, який призначений для захисту від сильних морозів. В середньому довжина тіла дорослого песця досягає 84-110 см, не рахуючи хвоста, довжина якого близько 30 см. Середня висота в холці — 23-30 см. Самці важать від 3 до 9,5 кг, самки — від 1,8 до 8 кг. В цілому, зовнішнім виглядом це тварина значною мірою нагадує собаку. Хоча може здатися привабливою, це дивна тварина в якості домашнього вихованця, утримання диких тварин, таких як песець будинку, є зовсім не розумним.

Песець. Природне середовище
Природне середовище проживання песця характеризується покритим снігом місцевостями північної півкулі з украй низькою температурою повітря. Географічний ареал цього виду охоплює полярні регіони Гренландії, Росії, Канади і Аляски. Хоча цей вид в основному поширений в Ісландії і на скандинавському півострові, іноді песців також можна побачити в Норвегії, Швеції і Фінляндії.

Песець. Харчування
Песець харчується всім, що може знайти — від дрібних ссавців, таких як полівка, до падалі. В полярних регіонах туші мертвих тварин не розкладаються, через сильні морози, і ці туші є важливим джерелом їжі для песців. Крім цього ці цей вид лисиці харчується дрібними ссавцями, які риють нори в землі, птахами (а також їх яйцями), яких можна побачити в примор’ї, і рибою, яку знаходять у водних джерелах. Відомо, що у випадках гострої нестачі їжі песці можуть харчуватися недоїдками великих хижаків, таких як білі ведмеді і мельвільські острівні вовки.

Песець. Адаптація
Що стосується виживання в екстремальних умовах, адаптація тварин грає дуже важливу роль. У випадку з песцем, існує кілька видів адаптації, які допомагають їм вижити в екстремальних умовах їх природного середовища існування. Найголовніша з них — густе хутро та жир, які допомагають їм зберігати температуру тіла. До речі, хутро цих тварин — найтепліше серед численних видів ссавців, що мешкають в даному регіоні. Аналогічно їх вузькі ноги і закруглені лапки забезпечують мінімальний контакт в холодній землею. Чисто біла вовна виступає в ролі камуфляжу при полюванні (і рятує їх від великих хижаків). Крім таких видів адаптації, песці мають особливу звичку ховати їжу під снігом — звичка, яка виявляється корисною у випадках нестачі їжі..

Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.