Шиншила та її цінність

06.02.2012 at 18:12

шиншилаШиншила- це сіренький, маленький гризун, хутро якого прославило його на весь світ. Сказати, що це хутро цінується на вагу золота, значить потрапити в саму точку. На сьогоднішній день шуба з диких шиншил коштує понад 100 тис. доларів (навіть горностай не становить конкуренції). Хутро шиншили — її гордість і причина її нещасть. Раніше, до того як європейці почали освоювати Америку, шиншили густо населяли Анди на території нинішніх Перу і Чилі. Жили вони в горах від самого узбережжя і до висот в 5 000 метрів.
Може бути, вони жили б і вище (мороз в такій чудовій шубі не страшний), але суцільний сніговий покрив позбавляв шиншил їжі.

Хутро у диких шиншил дійсно прекрасне. Міцне, густе, сріблясто-сірого кольору з перламутровим відливом. Цю красу цінували ще індійці чинчас, а потім і підкорили їх інки. (Назва шиншила і сталося від чинчас після багаторазових переказів. Але шиншил було так багато, що істотно вплинути на їх популяцію індіанці не могли. Так і купалися шиншили у вулканічному пилу нікого, не боячись і нікого не побоюючись. До речі, шиншилі, просто, необхідно чистити своє хутро і вони вважають за краще це робити в пилу або піску, але ніяк не у воді. Коли в Анди прийшли європейці, почалося нещадне винищення шиншил. Більше мільйона шкурок за рік в кінці XIX століття вивозилося в Європу. Шкірка в ті часи коштувала всього 13 доларів. А вже через якихось 30-40 років ( в 30-х роках ХХ століття) шкірка вже коштувала 200 доларів, правда до цього часу вже дика шиншила стала рідкістю в Андах. Зауважте! Всього 40 років!!!

На щастя, шиншила виявилася дуже пристосована для розведення в штучних умовах. Вона не вередлива до їжі, так і їсть не дуже багато. Єдине, що для шиншил вкрай необхідно для нормального росту — це щоденне купання в свіжому піску . Тварини досить плодючі. Шиншили можуть народжувати потомство до трьох разів на рік і це притому, що самка носить 110 днів. Зазвичай 1-7 малюків. Через два тижні після пологів шиншила готова знову злучатися. Діти стають статевозрілими вже через півроку. У неволі шиншили живуть до 20 років. На жаль, в неволі шиншили втрачають свою головну цінність — якість хутра, хоча вона все одно залишається достатньо високим для того, щоб попит не падав. Ціна, правда, домашніх шиншил декілька нижче, але для модниць з товстими гаманцями це тільки на руку.

Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.