Кого звуть «гномами»?

20.12.2011 at 18:00

мавпа гномУ лісах на заході Індонезії і на Філіппінах живуть… гноми. «Уночі, швидкі, немов кулі, і безшумні, ніби примари, стрибають вони по деревах. У них вогненні очі, а на пальцях присоски. З диявольськими посмішками, розтягуючи рот від вуха до вуха, оточують людину, що заблукала, стрибають на неї і ссуть кров».

У портреті цього демона, який досить точно малює легенда, легко впізнати риси маленької напівмавпочки довгоп’ята. У нього справді величезні, виблискуючі в темряві очі, великий рот і довгі пальці з присосками на кінцях. Варто одному пальцю з присоскою прилипнути до будь-якої прямовисної та гладенької поверхні, навіть до скла, і звірятко вже висить, не падає! Звірятко маленьке, з курча, а стрибає двометровими стрибками! Довгоп’ят схожий на казкового троля, та він не «кровопивця», як вампір. Це один із найневинніших жителів тропіків. Але й далека від забобонів людина, коли вперше побачить довгоп’ята, відчуває мимовільне хвилювання. З витрішкуватими вилискуючими очима, гострими вухами, задніми ногами, схожими на диби, і звишкіреним у беззвучному сміхові ротом, він і насправді схожий на чорта. Зоологи одному з видів довгоп’ятів дали навіть латинську назву «спектр», що означає «примара».

У сутінках дикої гущавини довгоп’ят справляє жахливе враження.

Діаметр його ока 16 міліметрів — лише вдесятеро менше самого звірка (як у каракатиці). Зіниці від крихітної цятки вмить розширюються на все око, якщо раптом померкне світло. Довгоп’ят — нічне звірятко, і подібна адаптація до пітьми його очей дуже для нього корисна.

Довгоп’ят, як сова, і голову може повернути на 180 градусів назад.

Побачивши їжу, а довгоп’ят їсть коників, ящірок, жаб, він втупить у жертву немиготливий погляд, потім стрибок — і хап здобич лапами. Можуть вони полювати і на крабів та рибу, тому часто живуть в лісах по берегах річок та озер. Дуже цікаво вони сплять. Причепляться до тонких вертикальних стовбурів, підіпруть себе знизу хвостом, завмруть і не видно їх, немов нарости на дереві.

Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.