Скільки на світі комах?

05.05.2011 at 20:54

Багато. Дуже багато. Навіть дуже й дуже багато. А от скільки — ніхто не знає. Нині ентомологам відомо понад мільйон найрізноманітніших комах. Якщо написати тільки їхні назви, буде кілька товстих томів. Тільки назви! А якщо до назв додати хоча б коротенькі характеристики, то вийде вже справжня бібліотека з дуже солідних книг. Але в цій бібліотеці неодмінно мають бути порожні полиці. Для майбутніх книг, у які запишуть ще невідомих науці комах.
Справа ще в тім, що комахи живуть усюди — у сходжених людьми лісах і парках, у скверах, гаях, у тропіках, біля хат та й у самих хатах. Усюди живуть ще тисячі й тисячі невідомих науці шестиногих. Гадають, що невідомих комах, теж приблизно мільйон.

І це тільки кількість видів. А скільки комах кожного виду? Цього тим паче ніхто не знає. Але приблизно сказати можна: комах у 250 мільйонів разів більше, ніж людей на нашій планеті. Загальна вага шестиногого населення нашої планети в 30 — 40 разів більша, ніж вага всіх людей на Землі.

Якщо ми схочемо записати загальну кількість комах, які зараз живуть на Землі, то цифра матиме такий вигляд: 12 500 000 000 000 000.

І цифра ця, безумовно, колосальна, але, зрозуміло, неточна. Ця цифра умовна. Та й у межах одного виду кількість комах ніколи не буває постійною. Так наприклад, потомство однієї кімнатної мухи наприкінці літа може досягти 5 трильйонів комах. Вишикувані в одну уявну лінію, ці комахи дістали б од Землі до Місяця.