Який птах має найкращий слух?

09.04.2013 at 22:27
птах який має найкращий слух

Сова в польоті

Відповідь на запитання про найкращий слух у птахів знає кожна людина, яка знає хто такі хижі птахи. Адже ці мисливці чують свою жертву на величезній відстані, крізь сніг і листя дерев, не зважаючи на вітер, а інколи і шум води. Природа наділила хижаків безліччю інструментів для вдалого полювання аби ланцюг живлення працював як годинник незважаючи ні на які умовності.

Що ж до птахи, яка має найкращий слух, то це безперечно сова, її слух у п’ятдесят разів кращий за людський. Але не тому що вона має “вушка” на голові, надзвичайний слух її зумовлений рядом фізіологічних особливостей. Серед усіх пташок тільки у сови є, подібні до людської вушної раковини, утворення, навколо яких шкіра у вигляді валика. На цих валиках ростуть особливі тверді пір’їни. Також важливу роль відіграє форма голови, так зване “лицеве дзеркало сови”. Але слід відмітити, що віяло пір’їн, яке утворюється навколо очей, для вух грає обернену роль, тому що розташовується перед вухами, а не за ними. І якщо собаки чи котячі мають повноцінно спрямовані

Я і мій брат дебіл

Демотиватори: «Я і мій брат дебіл»

вушні раковини, то в сови вухо має широкий діапазон сприйняття і краще чує позаду себе. Але надзвичайно рухлива голова сови, яка може обертатися на 180 градусів, дозволяє повернути вухо до звуку, що лунає з будь-якої сторони.

Також для багатьох сов характерне асиметричне розміщення вух, що в свою чергу дозволяє більш точно пеленгувати джерело звуку. Вслухаючись, сова може доволі комічно вивертати голову вбік і донизу, що породило низку жартівливих зображень в інтернеті.

 

 

Ми будемо вдячні за залишений Вами коментар про данну статтю, а також за реТвіт своїм друзям.